Dramaturgia z liderem

W jarosławskiej hali MOSiR zgromadził się tłum kibiców aby zobaczyć pojedynek Eurobud Grupa JKS Jarosław z Mistrzem Polski. Po regulaminowych 60 minutach na tablicy wyników widniał remis 29 - 29. Jednak to w rzutach karnych lepszy okazał się zespół MKS Perły Lublin i wrócił do domu z 2. punktami.

Mecz otworzyła zawodniczka Eurobud JKS Aleksandra Szymborska. Pierwsze 15. minut meczu przebiegło wyrównanie 9 - 9, ale w 18. minucie drużyna Mistrza Polski odskoczyła na 3 "oczka" i przejęła inicjatywę na boisku. Na tablicy wyników po 30. minutach pojedynku widniało 14 - 18.
Drugą połowa w całości przebiegała wyrównanie. Rozpoczęła Magdalena Balsam z karnego i w 38. minucie pojedynku aktywna od początku spotkania Kinga Strózik doprowadziła do wyrównania 18 - 18. 3 minuty później Natalya Turkalo porywa jarosławską publiczność wprowadzając Eurobud JKS na jednobramkowe prowadzenie. Po 60. minutach spotkania był remis 29 - 29 i o podziale punktów decydowały rzuty karne. Lepsze w nich były zawodniczki Mistrza Polski i wygrały w karnych 4 - 3.

Eurobud Grupa JKS Jarosław - MKS Perła Lublin 29 - 29 (14 - 18), karne 3 - 4

Eurobud JKS: Szczurek, Backiel, Musakova – Balsam 8, Żukowska 3, Pietras, Strózik 1, Kozimur 4, Turkalo 5, Szymborska Aleksandra 2, Bancilon 5, Donets 1, Strzębała, Luberecka, Bieńkowska, Szymborska Amanda
MKS Perła: Gawlik, Besen – Matuszczyk, Kochaniak 7, Nosek 4, Więckowska 4, Nocuń 3, Królikowska 2, Gadzina 2, Olek, Szarawaga 7.

Sędziowały: U. Lesiak i A. Lidacka. Kary: 14 i 8 minut.