Lepsza drużyna z Kobierzyc

Eurobud Grupa JKS Jarosław uległa w wyjazdowym spotkaniu 14. kolejki rozgrywek PGNiG  Superligi drużynie KPR Kobierzyce i przegrała 38:31 (17:12).  Obydwie drużyny pozostają na swoich miejscach w tabeli, ale zwyciężczynie oddaliły się od Czarno-niebieskich aż o siedem punktów.
                Mecz zaczął się korzystnie dla drużyny z Jarosławia. Pierwszą bramkę zdobyła Moniky Bancilon. Spotkanie dobrze rozpoczęły również Kobierzyczanki. Szybko odrabiały straty punktowe
i dzięki przechwyceniu kilku piłek odskoczyły na cztery punkty (11:7). Przy takim wyniku trener Vit Teleky poprosił o przerwę. Niewybite z rytmu gospodynie kontrolowały wynik i nawet chwilowa gra w przewadze Jarosławianek nie zmieniła boiskowej sytuacji. Ostatnie minuty pierwszej połowy meczu pełne były długich podań, niecelnych rzutów i jednocześnie dobrej gry w obronie jednej i drugiej strony. Kilkadziesiąt sekund przed gwizdkiem kończącym pierwszą część spotkania, sędzia ukarał czerwoną kartką zawodniczkę z Jarosławia – Julię Pietras. Drużyny opuściły plac gry przy wyniku 17:12.
                Druga połowa rozpoczęła się od dwóch niecelnych rzutów obydwu zespołów. Ostatecznie piłka znalazła się w bramce po rzucie zawodniczki z Kobierzyc. Gospodynie nadal utrzymywały dobrą grę i bezpieczny dystans punktowy, do czego w znacznej mierze przyczyniła się Kinga Jakubowska
i bramkarka Beata Kowalczyk. Kwadrans przed zakończeniem spotkania Jarosławianki traciły do przeciwniczek dziesięć punktów (30:20).  W 21. minucie drugiej połowy urazu doznała Magda Balsam, co jeszcze bardziej pogorszyło sytuację drużyny. Kobierzyczanki do końca spotkania utrzymały wysoką przewagę, które ostatecznie zakończyło się wynikiem 38:31. Najlepszą zawodniczką wybrana została rozgrywająca drużyny z Kobierzyc - Kinga Jakubowska.
                Eurobud Grupa JKS Jarosław pozostaje w rozgrywkach PGNiG Superligi na 4. miejscu z dorobkiem 20 punktów. KPR Kobierzyce również nie zmienia miejsca w tabeli i utrzymują trzecią pozycję mając na swoim koncie 27 punktów.

KPR Kobierzyce: Jakubowska 15 (MVP), Kucharska 2, Ilnicka 2, Piotrowska 1, Tomczyk 3, Wiertelak 3, Janas 2, Ivanović 1, Walczak 1, Koprowska 1, Despodovska 3, Wiciki 1, Michalak 2, Kuriata, Kowalczyk, Zima.
Trener: Majdzińska Edyta

Eurobud Grupa JKS Jarosław: Bancilon 11, Balsam 6, Turkalo 4, Donets 3, Kozimur 3, Pietras 1, Strózik 1, Am. Szymborska 1, Al. Szymborska 1, Luberecka, Żukowska, Szczurek, Kulpa, Backiel.
Trener: Vit Teleky
II Trener: Cholewa Monika