Nowe zawodniczki w Jarosławiu

W nadchodzącym sezonie PGNiG Superligi Kobiet prawe skrzydło Eurobud Grupy JKS Jarosław wzmocnią doświadczone Ołesia Parandij i Valentina Nestsiaruk.

Ołesia Parandij to 29-letnia prawoskrzydłowa z Ukrainy. Przez siedem sezonów (2008-2013 i 2014-2017) reprezentowała Hałyczankę Lwów, z którą zdobyła trzy Mistrzostwa Ukrainy i dwa krajowe Puchary. Wystąpiła też w rozgrywkach europejskich – dwukrotnie w Challenge Cup, raz w Pucharze EHF i Lidze Bałtyckiej, gdzie zajęła trzecie miejsce. W sezonie 2013/2014 reprezentowała Karpaty Użhorod.  9 września 2017 roku zadebiutowała w Superlidze jako zawodniczka kieleckiej Korony Handball

Nestsiaruk to utytułowana zawodniczka z Białorusi, znana w Superlidze z występów w takich drużynach jak MKS Perła Lublin i AZS Koszalin. Z aktualnymi mistrzyniami Polski zdobyła w naszych krajowych rozgrywkach kilka złotych medali. Do tego dołożyła również dwa Puchary Polski i złoty medal EHF Challenge Cup. Sukcesy odnosiła nie tylko w Polsce, ale także w swojej ojczyźnie. W latach 2004-2011 reprezentowała  BNTU Belaz Minsk Reg., z którym wywalczyła osiem medali białoruskiej ligi (siedem złotych i jeden srebrny) oraz pięć Pucharów Białorusi. Pierwsze powołane do kadry seniorek reeprezentacji Białorusi otrzymała w 2004 roku..

Dzięki doświadczeniu i ograniu na ligowych i europejskich parkietach Ołesia i Valentina będą mocnym punktem naszej Drużyny.

Wróć