Porażka z Piotrkowem Trybunalskim

W ramach 13. kolejki  PGNiG Superligi kobiet piłkarki ręczne z Jarosławia uległy drużynie z Piotrkowa Trybunalskiego . Pomimo walki do ostatnich minut przegrały spotkanie we własnej hali 26:32.

Sobotnie spotkanie drużyn Eurobud JKS Jarosław i MKS Piotrcovia Piotrków Trybunalski otworzyły gospodynie. Pierwszy punkt zdobyła Magda Balsam (nr 3). Kolejny, po rzucie karnym, Natalia Turkalo (nr 14). Przeciwniczki szybko odrobiły straty. W piątej minucie spotkania był już remis (3:3), a po dziesięciu minutach drużyna z Piotrkowa objęła prowadzenie (6:4). Od tego momentu Piotrcovia zaczęła powiększać przewagę. Pierwsza połowa spotkania zakończyła się wynikiem 12:16 na niekorzyść ekipy z Jarosławia.

Druga połowa meczu od początku układała się dla gości pomyślnie. Jarosławianki starały się organizować kontratak i przełamać linię obrony przeciwniczek, jednak te kontrolowały wynik
i utrzymały dobrą grę z pierwszej części meczu. Szybko powiększyły prowadzenie do pięciu punktów (15:20). Kwadrans przed zakończeniem spotkania drużyna Czarno-Niebieskich przegrywała czterema bramkami. Walka trwała do ostatnich minut, ale skutecznie grające zawodniczki z Piotrkowa nie pozwoliły na skrócenie dystansu punktowego.  Ostatecznie mecz zakończył się porażką Eurobud JKS Jarosław 26:32. Najlepszą zawodniczką zwycięskiej drużyny została Danielle Joia. Z kolei w drużynie gospodyń wyróżniono Julię Pietras. Jarosławianki z dorobkiem 20 punktów zajmują obecnie czwarte miejsce w tabeli. Piotrcovia plasuje się na siódmym miejscu i do tej pory zdobyła 9 punktów.

Przed drużyną JKS-u mecz wyjazdowy w Kobierzycach. Tamtejsza drużyna zajmuje czwarte miejsce w tabeli rozgrywek PGNiG Superligi i ma na swoim koncie 24 punkty. Spotkanie będzie szansą na przełamanie złej passy i rewanżem za porażkę w siódmej kolejce.

Eurobud JKS Jarosław: Novajs-Bancilon 2, Balsam 4, Doinets 3, Turkalo 3, Pietras 8, Strózik 1, Żukowska 2, Kozimur 3, Szczurek, Kulpa, Musakova, , Bieńkowska, Szymborska, Szymborska.
Trener: Teleky Vit

MKS Piotrcovia Piotrków Trybunalski: Kolasińska, Joia 6, Klonowska 4, Oreszczuk 2, Dorsz 2, Opelt, Wasilewska 9, Ciura, Charzyńska 5, Sobecka 3, Gajewska 1, Sarnecka.
Trener: Przybylski Krzysztof

Sędziowie główni: Kierczak Andrzej, Wrona Tomasz