Silniejsze Lubinianki

15. kolejka PGNiG Superligi Kobiet nie była szczęśliwa dla zawodniczek Eurobud Grupy JKS Jarosław. Nie udało się przełamać serii porażek. Jarosławianki przegrały  8 bramkami (33:25). Choć gra momentami wyglądała bardzo dobrze i dawała nadzieje na pomyślnie zakończenie spotkania, silniejsze okazały się zawodniczki Metraco Zagłębie Lubin.

Mecz rozpoczął się od rzutu gospodyń, które szybko uzyskały trzypunktową przewagę. Przez kilka kolejnych minut Jarosławianki nie mogły wyprowadzić skutecznej kontry. W okolicach piątej minuty spotkania udało się to zrobić dwa razy Natalii Turkało (nr 14). Drużyna z Lubina konsekwentnie przełamywała linię obrony Jarosławianek i w związku z tym, w dziewiątej minucie, trener Vit Teleky poprosił o czas (7:2). Pierwszy kwadrans układał się na korzyść Lubinianek, które przede wszystkim dzięki dobrze spisującej się Kindze Grzyb (nr 6) utrzymywały wysoką przewagę. Czarno-niebieskie w ostatnich minutach pierwszej części wykorzystały chwilową dekoncentrację przeciwniczek i zniwelowały przewagę punktową. Ostatecznie, pierwsza połowa meczu zakończyła się wynikiem 15:12 na korzyść Metraco Zagłębie Lubin.
[Druga połowa spotkania pewnie rozpoczęła drużyna z Jarosławia, jednak nie udało się utrzymać dobrej passy do końca spotkania
i objąć prowadzenia. Gospodynie od nowa rozpoczęły budowanie sporej, kilkupunktowej przewagi. Równo dziesięć minut przed zakończeniem spotkania miały przewagę siedmiu aż punktów (27:20).  Obronione lub chybione rzuty Jarosławianek przybliżały gospodynie do zwycięstwa. Mecz zakończył się wynikiem 33:25. Najlepszą zawodniczką spotkania została skrzydłowa Metraco Zagłębia Lubin Kinga Grzyb. Eurobud Grupa JKS Jarosław pozostaje na piątym miejscu w tabeli z dorobkiem 20 punktów. Lubinianki zajmują natomiast drugie miejsce z 35 punktami na swoim koncie.