Trzecia wygrana z Chorzowem

Po emocjonującym spotkaniu 17. serii rozgrywek PGNiG Superligi Kobiet komplet punktów zabrały ze sobą na Podkarpacie zawodniczki Eurobudu Grupy JKS Jarosław. O końcowym wyniku zadecydowało ostatnie dziesięć minut meczu. Jarosławianki pokonały piłkarki ręczne ze Śląska 30:35,  choć w pierwszej połowie traciły do nich jedną bramkę (16:15).

Spotkanie otworzył rzut gospodyń i to one przez dłuższą chwilę nie pozwoliły Jarosławiankom na ułożenie swojej akcji. Dopiero po wykonanym przez Magdę Balsam rzucie karnym, a następnie po przechwyceniu przez nią piłki i skutecznej akcji „sam na sam”, drużyna z Jarosławia dopisała na swoje konto dwa pierwsze punkty. W początkowej fazie spotkania gra toczyła się niemal punkt za punkt. Dopiero w okolicach dziesiątej minuty, dzięki świetnym rzutom Katarzyny Kozimur i Magdy Balsam Czarno-niebieskie objęły prowadzenie (4:7). Przy takiej przewadze trener gospodyń Michał Boczek poprosił o czas. Jego zawodniczki szybko odrobiły stratę punktową i doprowadziły do remisu, co skutkowało prośbą o przerwę, tym razem dla szkoleniowca zespołu z Jarosławia. Ostatecznie, minimalnie lepsze w pierwszej części spotkania okazały się Chorzowianki. Zawodniczki zeszły z boiska przy wyniku 16:15.

Druga połowa spotkania rozpoczęła się od dwóch błyskawicznych akcji punktowych z jednej i drugiej strony. W tej części spotkania kibice mogli zobaczyć zdecydowanie więcej zwrotów akcji. Prowadzenie zmieniało się z minuty na minutę. Każda z drużyn wykorzystywała chwilowy przestój przeciwniczek. Dwupunktowe przewagi były niemalże natychmiast odrabiane. Dobra gra, utrzymanie nerwów na wodzy, konsekwentna praca w obronie i kontrataku sprawiła, że w końcówce spotkania to Jarosławiankom udało się nie tylko odrobić stratę punktową, ale także wyprzedzić drużynę gospodyń. Przewaga, najpierw trzypunktowa, a później pięciopunktowa okazała się na tyle bezpieczna, że zawodniczki z Chorzowa nie zdołały jej odrobić. Mecz zakończył się wynikiem 30:35
na korzyść przyjezdnych i pozwolił na wywiezienie ze Śląska kompletu punktów.

Eurobud Grupa JKS Jarosław zajmuje czwarte miejsce w tabeli rozgrywek PGNiG Superligi Kobiet  i ma na swoim koncie 26 punktów. Drużyna KPR Ruch Chorzów pozostaje na ósmym miejscu z dorobkiem 6. punktów.