Ważne zwycięstwo z Koszalinem

W 16. kolejce rozgrywek PGNiG Superligi Kobiet drużyna Eurobudu Grupy JKS Jarosław przerwała serię porażek i w meczu z Młynami Stoisław Koszalin, na własnym boisku, odniosła pewne zwycięstwo (35:28 ).

Jarosławianki od początku dobrze weszły w spotkanie. Pierwszą bramkę zdobyła Julia Pietras. Dzięki szybkiej grze udało im się wyjść na prowadzenie już w pierwszych minutach spotkania. Drużyna z Koszalina nie odpuszczała i starała się minimalizować przewagę, jednak przy stanie 7:4 trenerka zespołu Anita Unijat poprosiła o czas. Gospodynie natomiast świetnie spisywały się w defensywie i kontratakach. W 15. minucie spotkania boisko opuściła Moniky Bancilon, zastąpiła ją Kinga Struzik. W 24. minucie meczu trenerka zespołu z Koszalina poprosiła o drugi czas, ponieważ zawodniczki z Jarosławia odskoczyły aż na sześć punktów (14:8).  Chwilę później, przy stanie 16:12 o czas poprosił trener Eurobud Grupy JKS Jarosław – Vit Teleky. Jego drużyna kontrolowała wynik i utrzymała przewagę. Pierwsza połowa spotkania zakończyła się wynikiem 17:13.

Drugą część meczu Jarosławianki również otworzyły pewnie, przede wszystkim za sprawą dwóch celnych rzutów Julii Pietras. Świetnie spisująca się w bramce od początku spotkania Karolina Szczurek, w 37. minucie zdobyła punkt przerzucając piłkę do drugiej bramki. Przy stanie 23:17 trenerka zespołu z Koszalina poprosiła o kolejny czas. Kwadrans przed zakończeniem spotkania sędzia ukarał czerwoną kartką dobrze grającą w tym spotkaniu Magdę Balsam. Pomimo gry w osłabieniu  zespół z Jarosławia nadal wyglądał bardzo dobrze
i skuteczne punktował. Spotkanie zakończyło się wynikiem 35:28. Najlepszą zawodniczką meczu została wybrana Julia Pietras. Wyróżniono również zawodniczkę Młynów Stoisław Koszalin – Julię Andriichuk.

Obydwie drużyny mają na swoim koncie 23 punkty, jednak dzięki zwycięstwu w tym spotkaniu to Jarosławianki plasują się wyżej w tabeli i zajmują czwarte miejsce. Koszalinianki spadły na piątą lokatę.

Eurobud Grupa JKS Jarosław 35: 28 (17:13) Młyny Stoisław Koszalin

Eurobud Grupa JKS Jarosław: Bancilon 1, Balsam 5, Donets 1, Szczurek 1, Turkalo 7, Pietras 9, Strózik 3, Żukowska 6, Kozimur 2, Luberecka, Rygiel, Kulpa, Musakova, Bieńkowska, Szymborska, Szymborska.
Trener: Teleky Vit
II Trener: Trojniak Dawid

Młyny Stoisław Koszalin: Urbaniak 2, Mazurek 7, Mączka 2, Volovnyk 3, Rycharska 6, Smolinh 1, Borysławska 1, Tomczyk 2, Andriichuk 4, Han, Filończuk, Sach, Nowicka, Prudzienica.
I Trener: Unijat Anita
II Trener: Szafulski Waldemar

Sędziowie główni: Fabryczny Michał, Rawicki Jakub