Zadecydowała druga połowa

Zawodniczkom z Jarosławia nie udało się wygrać trzeciego spotkania z rzędu. We własnej hali przegrały w 18. Serii PGNiG Superligi jedną bramką z EKS-em Start Elbląg. Wynik kończący pierwszą połowę nie zapowiadał takiego scenariusza.

Inaugurującą, skuteczną akcję otwierającą wynik meczu wyprowadziły przyjezdne. Drużyna
z Jarosławia zapisała na swoim koncie pierwszy punkt dzięki Magdzie Balsam. Od początku spotkanie było pełne emocji. Prowadzenie z minuty na minutę ulegało zmianie. Najpierw kilkupunktową przewagę zdobyły zawodniczki EKS-u, następnie Jarosławianki. Zdobycie punktu skutkowało niemal natychmiastową odpowiedzią przeciwniczek. Gospodyniom, dzięki świetnej grze w defensywie i celnym rzutom, udało się wyjść na wyraźne prowadzenie. Pomimo dwóch niewykorzystanych, bezpośrednich sytuacji Magdy Balsam, drużyna z Jarosławia prowadziła trzema bramkami (16:13). Zauważając chwilową nerwowość w swoim zespole, trener Vit Teleky poprosił o czas. Ostatecznie, pierwsza połowa meczu zakończyła się wynikiem 17:13 na korzyść Czarno-niebieskich.

Druga część spotkania zaczęła się dość nerwowo dla drużyny z Jarosławia. Elblążanki odrobiły przewagę w pięć minut. Dla gospodyń był to impuls do poprawienia swojej gry i budowania przewagi od nowa, jednak zdecydowanie lepsza, niż w pierwszej połowie, dyspozycja EKS-u uniemożliwiała zwiększenie dystansu punktowego. Podobnie jak na początku spotkania, gra toczyła się punkt za punkt. Szczególnie emocjonujące okazały się być ostatnie minuty spotkania. W ciągu dziesięciu minut trenerzy obydwu zespołów poprosili łącznie o trzy czasy. Jarosławianki traciły do gości jedną bramkę i za sprawą faulu w ataku podczas swojej ostatniej akcji nie udało im się doprowadzić do rzutów karnych. Drużyna Czarno-niebieskich przegrała spotkanie we własnej hali 29:30.

Eurobud Grupa JKS Jarosław pozostaje na czwartym miejscu w tabeli rozgrywek PGNiG Superligi z dorobkiem 26 punktów. EKS Start Elbląg, po wygranej w Jarosławiu, uplasował się na piątym miejscu i traci do wyższej lokaty tylko jeden punkt.

Eurobud Grupa JKS Jarosław 29:30 EKS Start Elbląg (17:13)

Eurobud Grupa JKS Jarosław: Bancilon 1, Balsam 10, Turkalo 8, Strózik 3, Żukowska 4,
Kozimur 3, Donets, Luberecka, Rygiel, Szczurek, Wicińska, Kulpa, Musakova, Pietras, Bieńkowska, Szymborska.
Trener: Teleky Vit
II Trener: Cholewa Monika

EKS Start Elbląg: Waga 2, Pękala 10, Cygan 7, Trbovic 3, Dronzikowska 1, Stapurewicz 5, Yashchuk 2, Chodakowska, Orowicz, Kaczmarek, Szulc.
Trener: Niewrzawa Andrzej
II Trener: Popowicz Tomasz

Sędziowie główni: Bloch Wojciech, Solecki Michał
sekretarz: Dobosz Małgorzata
m. czas: Borowski Mateusz
delegat ZPPR: Kwapisz Paweł